Dzieci

Przegląd kreatywnych i plastycznych zabawek dla dzieci!

Dziecko w pierwszych latach swojego życia bardzo chłonie wiedzę i bodźce z zewnątrz. Oczekują od dorosłych zabawnych ciekawych zajęć, aby się nie nudzić i spędzać miło z nimi czas. Kreatywność i dobrze rozwinięta wyobraźnia, a także mała motoryka zaprocentują w przyszłości. Warto wspomagać rozwój dziecka poprzez różnorodne zabawy i zabawki plastyczne, a także kreatywne zestawy dla dzieci. Nie od dziś wiadomo, że dziecko uczy się najwięcej przez zabawę. Warto zadbać, by w zasięgu były ciekawe zadania, zabawki i różne zestawy. Kreatywne zabawki są świetne dla kilkulatków, ale i starszych dzieci ze względu na otwartość ich umysłów. Edukacyjne, kreatywne zabawy i zabawki pozwolą na rozwijanie szeregu umiejętności psychomotorycznych.

malowanie

Jak wybrać kreatywną i plastyczną zabawkę dla dziecka?

Kreatywne zabawki dla dzieci posiadają kilka swoistych cech, ale powinny być przede wszystkim dopasowane do malucha. Dzieci w młodszym wieku oraz niemowlęta, są wrażliwe na odbieranie bodźców dotykowych, ale także na formy, kształty, kolory i faktury. Kreatywne zabawki muszą wpływać wszystkie zmysły malucha i angażować go do zabawy. Powinny pobudzać chęć bawienia się i wzbudzać dociekliwość. Dlatego plastyczne zabawki dla dziecka wydają dźwięki, mają otwory, można z nich konstruować budowle, posiadają elementy do nawlekania, naklejki i farbki. A kolory zastosowane w zabawkach po prostu ciekawią i wzbudzają zainteresowanie dzieci. Kreatywne dziecko, to dziecko zainteresowane światem, ale również takie, które nie ogranicza swoich pomysłów.

 

Kreatywne i plastyczne zabawki dla dziecka – przykłady

Ciekawym przykładem zabawki dla dziecka jest zestaw do rysowania. Są one przydatne małym artystom w tworzeniu, ale także w uczeniu się kolorów i kształtów. Takie zabawki wspierają również mała motorykę. W zestawie znaleźć można ołówek, kredki lub farby, pisaki. Różnorodność zestawów może zaskoczyć. Kolejny przykład to tablice do rysowania. Istnieje ich kilka rodzajów. Wyróżnia się tablice magnetyczne, stojące, kredowe, a także takie, do ścierania na sucho. Każda z nich wspomaga wyobraźnie i sprawia wielką frajdę.

Następnie warto wspomnieć o masach plastycznych. To jest dopiero zabawa! Jest to doskonały sposób na ćwiczenie małej motoryki. Lepienie, klejenie, ugniatanie, to to co dzieci uwielbiają. Masy plastyczne doskonale wspierają rozwój koordynacji i koncentracji. To oczywiście tylko przykłady zabawek, ale jest ich obecnie o wiele więcej. Pamiętajmy, że kreatywną i plastyczną zabawką mogą być również nici, zapałki, żołędzie, kasztany, włóczki i właściwie wszystko co bezpieczne dla dziecka.

Author Image
Paulina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *