krzesełko do karmienia
Dzieci

Jak wybrać krzesełko do karmienia?

Jeśli przygotowujemy się na przyjście dziecka na świat stajemy na głowie, żeby niczego mu nie zabrakło. Szykujemy wyprawkę od smoczka, po ubranka i zabawki, a także inne niezbędne akcesoria. Potrzebne są wózki, łóżeczka, pieluchy, zabawki, ale również stoliki i krzesełka do karmienia dziecka, aby niemowlę mogło usiąść wygodnie i spokojnie spożywać posiłek. Na początku z pomocą rodziców, a potem samodzielnie. Krzesełko do karmienia umożliwia dziecku uczestniczenie we wspólnych posiłkach. Co zatem powinno mieć dobre krzesełko, aby było wygodne i funkcjonalne. Na co zwrócić uwagę przy zakupie krzesełka do karmienia?

karmienie dziecka

Najważniejsze  cechy dobrego krzesełka do karmienia

  1. Komfort użytkowania:

Krzesełko musi być wygodne zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Tapicerka, powinna być miła w dotyku, lub jeśli jest to krzesełko drewniane, to powinno być oszlifowane. Materiał z jakiego jest wykonane krzesełko do karmienia dla dziecka powinien być łatwy do czyszczenia i antypoślizgowa. Istotna jest także obecność podnóżka, który pozwoli dziecku na wygodne siedzenie i nie przyczyni się do wad postawy.

  1. Bezpieczeństwo:

Wszędzie i zawsze powtarza się, że bezpieczeństwo to podstawa. To najważniejsza cecha, jaka powinno posiadać dobre krzesełko do karmienia dla dziecka. Krzesełko do karmienia lub fotelik dla dziecka, powinno bezwzględnie być wyposażone w pasy. Ważna jest również przegroda między nogami, która ma za zadanie chronić przed osunięciem się dziecka. Ponad to krzesło musi być stabilne.

  1. Wygląd zewnętrzny krzesełka:

To jak krzesło do karmienia wygląda ma również znaczenie. Miło się patrzy i używa ładnych rzeczy, wykonanych porządnie i estetycznie. Kolory i obicia, to już oczywiście kwestia gustu.

  1. Możliwość regulacji:

Mowa tutaj o regulacji oparcia oraz stoliczka. Jego wysokości i kąta pochylenia. Dzięki tej możliwości regulacji krzesełko można dopasować do stołu, do wieku, do sytuacji. Jest to ważne, ponieważ aby dobrze porozumiewać się z dzieckiem warto myć na jego poziomie. Dzieci lubią wówczas z nami przebywać i jeść wspólne posiłki.

Jak wybrać krzesełko do karmienia?

Krzesełko do karmienia dla dziecka to dobry zakup jeśli chcemy dziecko nauczyć jeść samodzielnie lub rozszerzyć dietę malucha. Jeśli zakup ma być bezpieczny i funkcjonalny, to warto zwrócić również uwagę na poszczególne elementy wyposażenia fotelika do karmienia dziecka:

Blat- powinien być duży i łatwy do czyszczenia. Najlepiej, gdyby był zdejmowany, by można było go umyć. Jeśli blat będzie miał ranty, to jedzenie nie będzie tak często lądowało na podłodze.

Siedzenie- powinno być miękkie i wykonane z naturalnych materiałów, miłe w dotyku i łatwe do czyszczenia.

Kółka – dzięki nim mebel jest mobilny, można przystawić je w dowolne miejsce przy stole.

Zabezpieczenia – pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe i zabezpieczą przed wypadnięciem

Author Image
Paulina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *