Dzieci

Jaki rowerek dla dziecka wybrać?

Rower sam w sobie jest świetnym wynalazkiem, który służy do przemieszczania się z miejsca na miejsce, ale również może służyć do uprawiania sportu i znane jest wiele dyscyplin sportowych z jego udziałem. Rower warto kupić nie tylko sobie, ale i dziecku. Posiadanie roweru dla dziecka niesie ze sobą ogrom plusów.

Po pierwsze poprawiają motorykę, skupienie na drodze, panowanie nad pojazdem, odpowiedzialność za siebie i innych uczestników ruchu, a także wspiera rozwój neuronów i ponad to, co najfajniejsze – daje mnóstwo frajdy. Nie zapominajmy, że jazda na rowerze jest świetnym sposobem na aktywność fizyczną, w tym dzieci.

Małe dzieci można zachęcić do jazdy na rowerku poprzez zakup rowerka biegowego, lub rowerka trójkołowego, a potem z biegiem czasu kupić rowerek dwukołowy, który będzie oznaczał gotowość do samodzielnej jazdy. Niekiedy wybór rowerka dla dziecka może stanowić problem, szczególnie dla mniej doświadczonych rodziców, ale mamy dla takich osób kilka porad.

mały rowere

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rowerka dla dziecka?

Dobrze byłoby, gdyby rower był precyzyjnie dobrany do wzrostu, rozpiętości ramion, a także zdolności poruszania się i panowania nad rowerem, a więc motoryki. Rower dla dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny i sprawiać wrażenie wygodnego, tak by dziecko czuło się na nim pewnie. Dla młodszych dzieci świetnie sprawdzą się rowerki trójkołowe, które z pewnością można kupić w sklepach stacjonarnych, ale również internetowych.

Również na allegro używane rowerki dla dzieci, można znaleźć obecnie w bardzo dobrym stanie. Przy wyborze rowerka dla dziecka należy się również kierować wzrostem dziecka, ale i wysokością ramy, a także średnicą kół. Ważne jest by nie były zbyt duże, bo nie dość, ze dziecko na tym rowerze będzie wyglądało komicznie, to jeszcze może się okazać, że dziecko wcale nie sięga do rowerowych pedałów, lub po prostu nie potrafi zapanować nad dwuśladem. Zwrócić uwagę należy również na niezbędne akcesoria, takie jak dzwonek, ewentualne lusterko, a także oświetlenie.

 

Rowery dla dziecka od najmłodszych lat

Jeśli sami jesteśmy pasjonatami jazdy rowerem i chcemy zaszczepić tę pasję w dziecku już od najmłodszych lat, to sprawa w tym przypadku jest o tyle prosta, że dla dwulatka dobrze sprawdzi się trójkołowy rowerek, który jest bezpieczny i nie stanowi sam w sobie zagrożenia dla malucha. Taki rowerek można kupić niedrogo w sklepie, lub poszukać na allegro używanego rowerka dla dziecka za grosze. Często rowery o trzech kołach są bardzo wygodne, bo mają wyprofilowane siedzenia, a koła są ogumione.

W modelach ekskluzywnych można spotkać pompowane koła, koszyczek, a także daszek, który podczas spacerów w upalne dni chroni przed słońcem. Warto zaopatrzyć się takie egzemplarze dla dziecka, ponieważ dzięki temu od początku można kształtować w nich pasję i zamiłowanie do ruchu i sportu, co ma oczywisty wpływ na zdrowie i samopoczucie dziecka.

Author Image
Paulina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *