Dzieci

Ciekawe pomysły na prezent gwiazdowy dla dziecka

Gdy święta Bożego Narodzenia już tuż tuż, zaczynamy się poważnie zastanawiać nad prezentem dla swojej pociechy. Od czego zacząć rozpocząć poszukiwania. Najlepiej byłoby od listu dziecka do Świętego Mikołaja. Wówczas najłatwiej odgadnąć potrzeby małego dziecka. Poznać się z jego marzeniami i oczekiwaniami. Możemy również znając swoje dziecko najlepiej sami poszukać dogodnego prezentu. W sklepach, na blogach, w gazetkach i reklamach znajdziemy szereg propozycji świetnych prezentów dla dzieci. Jak zatem wybrać najlepszy prezent? Najlepszy, czyli taki, który będzie się podobał dziecku, sprawi mu radość i będzie stymulował jego rozwój?

Czym się kierować wybierając prezenty na święta?

Prezent pod choinkę należy dobrze przemyśleć. Najlepiej, gdyby była to zabawka, która będzie rozwijająca, ale również spełniała funkcję rozrywkową. Oczywiście, najważniejsze kryterium, jakie należy przyjąć, to wiek dziecka. Prezent pod choinkę dla dziecka niedostosowany do wieku, może spowodować niezadowolenie, lub też nie wykorzystanie w pełni potencjały zabawki, ponieważ dziecko może nie potrafić się tą zabawką bawić, lub prezentu świątecznego w ogóle nie wykorzystać.

Oczywistym jest, że z czego innego będzie się cieszyło dziecko trzyletnie, a z innego nastolatek. Choć mówi się żartobliwie, że jest pewna grupa zabawek, spełniające marzenia człowieka w każdym wieku i są to klocki LEGO. Niektóre, te bardzo zaawansowane, mogą zadowolić również dorosłą osobę. Pomysłów na świąteczny prezent jest wiele, wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko i czym się właściwie interesuje.

prezent dla dziecka

Kilka pomysłów na świąteczny prezent

Znając poniekąd specyfikę wieku swojego dziecka, jak i ogólnie zachowania i zdolności swojej pociechy, możemy określić, jaki prezent dla niego wybrać. I tak przyjmując kryterium wieku, można wyróżnić kilka ciekawych egzemplarzy prezentów świątecznych, które mogą się sprawdzić w każdej rodzinie:

  • prezent świąteczny dla dziecka w wieku 0,6 do 1 roku:

Dziecko w tym wieku jest wrażliwe na bodźce z zewnątrz, kształtuje się w nich chwyt, ruchy raczek i nóżek. Dziecko powinno czuć wówczas ciepło i miłość, zatem odpowiednie będą tutaj kocyki, otulacze, misie – szumisie, które pomagają zasnąć, oraz wszelkiego rodzaju grzechotki, a także pluszaki i smoczki, czy gryzaki. Mile widziane są także puzzle i książeczki z dużymi obrazkami, najlepiej czarno białymi, które są odpowiednim prezentem świątecznym dostosowanym do wieku dziecka.

  • prezent świąteczny dla dziecka w wieku 2-5 lat:

W tym wieku, dziecko jest już bardzo świadome świata, który go otacza i wie, że należy do jakiejś społeczności, że jest jego częścią, często umie mówić i logicznie myśli. Dziecko lubi odkrywać nowe rzeczy, budować i konstruować, dlatego świetnie sprawdzą się tu zabawki takie jak klocki konstruktorskie, modele do sklejania, zestawy do zabawy w różne zawody, typu lekarz, kucharz, fryzjer, pielęgniarka, chemik itp. zabawki te są doskonałe dla dzieci w tym wieku, ponieważ rozwijają myślenie, ale i pozawalają na zapoznanie się ze światem dorosłych. Dobrym pomysłem jest też kuchnia, lub domek dla lal. Będzie to doskonały prezent świąteczny.

  • prezent świąteczny dla dziecka w wieku 5-7 lat:

Prezenty pod choinkę dla dzieci w tym wieku to zabawki wspomagające motorykę, wyobraźnię oraz logikę. Ale nie tylko, mogą to być również zegarki dla dzieci, lub książki. Doskonałym prezentem będzie również rower. Mile widziane, jako prezent pod choinkę będą również namioty tipi, oraz zestawy klocków LEGO Friends. Jest wiele przykładów takich prezentów. Należy mieć na uwadze, że wiek 7 lat jest wiekiem, gdzie dziecko lubi zabawki, ale niekoniecznie chce być kojarzone z maluchem. Należy mieć to na uwadze wybierając prezent pod choinkę.

Author Image
Paulina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *