Dzieci

Wybieramy zabawki dla małego konstruktora

Dzieci niekiedy potrafią nas zaskoczyć tym, jaką posiadają wiedzę i umiejętności, choć byśmy starali się być bacznymi obserwatorami naszych pociech, to wiele razy może nas spotkać duże zaskoczenie. Dzieci potrafią podczas swojego rozwoju wiele z siebie wydobyć, wejdą tam, gdzie dorosły nawet by nie pomyślał i potrafią budować, tworzyć oraz rozpoznawać emocje jak nikt.

Dlatego też, warto byłoby spojrzeć na dziecko nieco indywidualnie i poobserwować jego zainteresowania, by móc jak najlepiej stymulować jego rozwój umiejętności i zdolności. Gdy już dojrzymy w nich potencjał np. artystyczny, przyrodniczy, lub konstruktorski, zadbajmy o dalszy rozwój tych umiejętności, a na pewno zaprocentuje to w przyszłości.

zabawki konstrukcyjne

Rozwój umiejętności konstruktorskich za pomocą zabawek

Zabawki konstrukcyjne, to nie lada gratka dla dziecka o takich właśnie zdolnościach, ale nie tylko. Dzięki zabawie w małego konstruktora, można te zdolności rozbudzić. Zacząć można od tradycyjnych klocków i nawet już od pierwszego roku życia dziecka, kontynuując to w przyszłości. Fani budowania konstrukcji oraz majsterkowania będą zachwyceni zabawą zestawami konstrukcyjnymi dla dzieci. Zabawki takie jak mały konstruktor, lub inne nie dość, że sprawią dziecku ogromną radość, to pobudzą wyobraźnię i zachęcą do nauki konstruowania.

Świetne będą również metalowe zestawy konstrukcyjne, które można znaleźć w sklepie stacjonarnym, lub internetowych. Zestawy te są stworzone tak, by miały zastosowanie w całości i można było je złożyć samodzielnie. Jeśli jednak nie uda nam się dostosować zabawki do wieku lub umiejętności dziecka, możemy im trochę pomóc. Ważne, by dziecka w tym nie wyręczać. Dzieci cieszą się, jeśli mogą zrobić coś samodzielnie. To sprawia im wielką radość – a o to właściwie chodzi w zabawkach.

Klocki konstrukcyjne metalowe, to kolejna propozycja dla chłopców i dziewczynek. Są one produkowane dla dzieci w każdym wieku i można z nich zbudować właściwie wszystko. Dinozaury, ciągniki, samochody, ciężarówki, mosty i budynki. Istnieje przy wyborze duże prawdopodobieństwo, że trafimy w gust małego konstruktora.

 

Dlaczego zabawy konstrukcyjne są ważne?

Zabawy konstrukcyjne są ważne, ponieważ pobudzają wyobraźnię, zabawa nimi polega na tworzeniu czegoś nowego. Samo bawienie się zestawem małego konstruktora kształtuje umiejętności manualne, ale również pobudza logiczne myślenie i wyobraźnię. Ponad to daje dziecku wielką satysfakcję, bo przecież zbudowało coś samodzielnie.

Dodatkowo klocki metalowe, zestawy klocków konstruktorskich dla chłopców i dziewcząt uczą skupiania uwagi. Kształtują inteligencję przestrzenną. Uczą obserwacji i planowania. Najbardziej w tego typu zabawkach cieszy to, że dzieci uczą się również cierpliwości i pomysłowości. Ma tu miejsce również przewidywanie związków przyczynowo skutkowych, w momencie, gdy coś pójdzie nie tak, dziecko może to zmodyfikować i pomyśleć, co zrobiło źle, że konstrukcja nie wygląda jak w założeniu.

Author Image
Paulina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *